Ceragem

Zasada działania łóżka Ceragem

Łóżko masujące Ceragem to kolejne urządzenie stosowane do terapii w Centrum Wspierania Zdrowia.. Terapia łóżkiem Ceragem jest wykorzystywana w bardzo wielu krajach i łączy w sobie elementy tradycyjnej medycyny wschodu z współczesnymi osiągnięciami medycyna zachodu.

BUDOWA ŁÓŻKA CERAGEM

Łóżko Ceragem jest wyprofilowane do kształtu naszego kręgosłupa (lordoza szyjna, kifoza piersiowa, lordoza lędźwiowa, kifoza krzyżowa). Po tak ukształtowanym stelażu porusza się projektor wykonany z kamieni nefrytowych, które są rozgrzewane do temp 65 st. Emitowane ciepło z projektora jest to promieniowanie podczerwone które głęboko penetruje ciepłem rozgrzewane miejsce. Tego typu promieniowanie podczerwone jest wykorzystywany w inkubatorach dla wcześniaków. Dodatkowo płaszczyzny łóżka są wyposażone w płyty rozgrzewające. Kolejnym elementem łóżka jest projektor kulowy emitujący również promieniowanie podczerwone, można nim rozgrzewać podczas zabiegu dowolne miejsce na ciele. Łóżko Ceragem jest wyposażone w głośniki z których podczas zabiegu wydobywa się relaksująca muzyka. Wszystko jest obsługiwane pilotem. 

DZIAŁANIE

Terapeutyczne działanie łóżka jest wielorakie:

 • masaż – projektor kulowy rozmasowuje mięśnie wzdłóż kręgosłupa 
 • moksa – promieniowanie podczerwone rozgrzewa masowane miejsca
 • relaks – masaż  w połaczeniu z muzyką jest odprężający.

Rozgrzanie mięśni wzdłóż kręgosłupa powoduje ich rozluźnienie, lepsze ukrwienie. Rozmasowywnie tak rozgrzanych miejsc jest bardzo efektywne, dodatkowo masujący projektor można ustawiać w 6 położeniach przez co możemy regulować intesywność zabiegu. 

TERAPIE

Można stosować zaprogramowane na pilocie cykle terapeutyczne lub samodzieielnie dobieramy miejsca do rozgrzewania i masowania.

Zakres zabiegów obejmuje 12 programów standardowych i 6 zabiegów specjalnych

Zabiegi standardowe

 1. Tryb atomatyczny
 2. Tryb 1 – ogólny
 3. Tryb 2 – relaks
 4. Tryb 3 – odpoczynek
 5. Tryb 4 – krążenie
 6. Tryb 5 – zdrowie
 7. Tryb 6 – energia
 8. Tryb 7 – nauka
 9. Tryb 8 – sen
 10. Tryb 9 – body line
 11. Tryb półautoatyczny
 12. Tryb ręczny – akupresura

Przykładowo TRYB 5 ZDROWIE – wzmacnia siły organizmu, i pobudza system imunologiczny. Jest szczególnie polecany dla osób, które mają: problemy z tarczyca, często się przeziębiają, mają alergię, stany zapalne stawów klanowych, dłoni, łokci i barków, mają cukrzycę, cierpią z powodu dolegliwości reumatycznych. Tryb szczególnie polecany dla dzieci i osób starszych ze słabą odpornością.

Zabiegi specjalne

 1. Prostowanie miednicy
 2. Masaż pólautowatyczny odcinka szyjnego
 3. Masaż pólautomatuczny odcinka piersiowego
 4. Masaż pólautomatyczny odcinka lędźwiowego
 5. Masaż półautomatyczny brzucha
 6. Masaż nóg

I to kolejna terapia stosowana w Centrum Wspierania Zdrowia, która zwiększa skuteczność i efektywność naszych działań podejmowanych w procesie zdrowienia Naszych klientów. Wszystkie terapie stosowane w CWZ są bezinwazyjne, bezpieczne, nie ma po nich skutków ubocznych. 

Łóżko Ceragem do tradycyjna medycyna chińska w nowoczesnej oprawie. Gorąco plecamy do skorzystania z terapii CWZ.