Biorezonans NLS

Zasada działania biorezonansu NLS

Instytut Stosowanej Psychofizyki (IPP) w Omsku (Rosja) opracował nową technikę diagnostyczną – diagnostykę nieliniową, znaną również jako NLS, która od 15 lat jest z powodzeniem używana przez lekarzy na całym świecie.
Rosyjski naukowiec Svyatoslav Pavlovich Nesterov opracował w 1988 r. Urządzenie diagnostyczne NLS. Pierwsze urządzenia zostały przebadane klinicznie w latach 1990-1995, a pod koniec lat 90. ubiegłego wieku produkcja systemów NLS gwałtownie wzrosła. Udział w rynku tych urządzeń wynosi ponad 20% światowego rynku technologii kwantowej i falowej do celów medycznych.

Możliwości nowoczesnej technologii, ciągłe badania i rozwój znacznie zwiększyły wydajność systemu NLS. Przy pomocy urządzenia NLS możliwe jest zdiagnozowanie na poziomie struktur subkomórkowych, badanie poszczególnych organelli komórkowych i ich składników aż do fragmentów DNA.

Pierwsza dekada nowego stulecia została również oznaczona znacznym rozszerzeniem możliwości diagnostycznych metody NLS. Terminy takie jak ultramikroskopia NLS, nieliniowa analiza entropii spektralnej i terapia wysokotonową NLS wkrótce staną się powszechne w codziennej praktyce klinicznej i zajmą wiodącą pozycję w metodach badania.

Wraz z rozwojem niedrogich przenośnych systemów NLS możliwości aplikacji są coraz szersze. Rynek trójwymiarowych wizualizacyjnych technologii diagnostycznych jest w coraz większym stopniu kształtowany przez nieszkodliwe, niejonizujące metody umożliwiające wielokrotne badania dynamiczne.
Opracowania metody NLS nie można rozpatrywać w oderwaniu od głównych problemów dzisiejszej medycyny: rozwoju chorób, wczesnej diagnozy, obiektywnego rozważenia skuteczności różnych środków terapeutycznych.
Pomimo zmniejszenia śmiertelności z powodu chorób sercowo-naczyniowych, sytuacja jest nadal bardzo niekorzystna. Obserwujemy stały wzrost patologii onkologicznych i dziedzicznych. Delikatna, mniej inwazyjna operacja jest realizowana przez coraz agresywniejsze terapie. Kiedy uważamy, że nasza cywilizacja ma charakter technogeniczny, jest bardzo prawdopodobne, że ludzkość napotka nowe, nieodkryte choroby. Są to warunki wstępne, które wymagały opracowania nowych metod diagnostycznych, w szczególności diagnostyki NLS.


Badania i rozwój systemów NLS działają głównie w trzech kierunkach:

  • zdalne aplikacje diagnostyczne
  • 3-D wizualizacji

Opracowanie generatorów wysokiej częstotliwości do diagnostyki NLS

Przy określaniu charakterystyk technicznych urządzeń NLS główną rolę odgrywają generatory wysokiej częstotliwości. Wiele z najważniejszych ulepszeń w jakości obrazu i możliwościach klinicznych jest powiązanych z innowacjami w rozwoju nieliniowych generatorów. Dzisiejsze generatory pracują w zakresie częstotliwości od 1,4 do 4,9 GHz i pozwalają nam badać prawie wszystkie narządy wewnętrzne, struktury anatomiczne i tkanki z rozdzielczością do 30 mikronów. Jednak nieinwazyjna wizualizacja na poziomie organelli komórkowych i fragmentów DNA często pozostaje trudna. Z tego powodu produkcja generatorów nieliniowych o wysokiej częstotliwości znacznie się zmieniła.

Obecnie wraz z amerykańską firmą „Clinic Tech. Inc.“ opracował i przetestował generatory częstotliwości superhigh, które osiągają częstotliwości od 40 do 100 GHz. Te technologie, które nie były jeszcze szeroko stosowane, nazywane są „ultrasonoskasaniem NLS”. Najprawdopodobniej w ciągu następnych kilku lat będziemy mogli dokładniej badać nabłonkową i śródbłonkową tkankę na poziomie subkomórkowym oraz badać i korygować skupiska zdegenerowanych komórek.
Do wpływu pola magnetycznego na ultrastruktury komórki i na spiralę DNA konieczne jest bardzo precyzyjne narzędzie, które, podobnie jak wiązka laserowa, może wpływać na strukturę cząsteczek DNA. To unikalne narzędzie (średnica <2 nm) może być zrealizowane tylko dzięki rozwojowi generatorów nieliniowych o wysokiej częstotliwości. Muszą mieć również dodatkową zdolność do modulowania szerokiego sygnału pulsu, aby wytworzyć wibracje pola, które pasują do naturalnych oscylacji komórki, aby aktywować i przywrócić jej mechanizmy regulacyjne.

Zdalne zastosowania medyczne

System opracowany przez IPP umożliwia jednoczesną realizację audiowizualnego kontaktu pacjenta i terapeuty z wykonywaniem diagnostyki. System może być stosowany w klinikach, centrach diagnostycznych lub instytutach badawczych. Te urządzenia mobilne mogą być również używane do opieki nad pacjentami, którzy obecnie nie są w stanie skontaktować się z terapeutą, na przykład w górach lub na morzu. Zawarte informacje są następnie przesyłane do centrum doradztwa medycznego za pośrednictwem specjalnego serwera zgodnie ze środkami ochrony danych.

Wizualizacja trójwymiarowa w diagnostyce NLS

W dzisiejszych czasach wizualizacja 3D jest nie tylko niezbędna do prac badawczych, ale także do praktycznej diagnostyki. Coraz częściej potrzebne są terminy takie jak „operacja pod kontrolą wizualizacji 3D NLS” lub „wirtualna trójwymiarowa grafika” .Przygotowanie obrazów NLS do analizy wizualnej odbywa się za pomocą „tkanki 4-D” opracowanej w IPP. Ta metoda pozwala nie tylko na wirtualne, wielowymiarowe obrazy struktur anatomicznych i histologicznych, ale także na kolor, aby oznaczyć tkankę biologiczną, która jest szczególnie interesująca dla diagnozującego lekarza. Kości, tkanki miękkie i naczynia można również wizualizować razem lub w dowolnej kolejności. Takie procedury ułatwiają pracę terapeuty. Ujawniają one cechy anatomiczne i patologiczne zmiany badanego organizmu. Z tego powodu sukces tych programów nie zostanie zatrzymany